KPSS-2026/1 döneminde bu bölüme özel 13 kadro açıldı (3 kurumda). Tabanlar 85,31 ile 93,17 arasındaydı (P93). Ayrıca her önlisans mezununa açık 22 kadro vardı.
Verisi olan 13 yılın 3 yılında bu bölüme özel kadro açıldı; sonuncusu KPSS-2026/1. Kadro sayısı kurumların her dönem bildirdiği ihtiyaca göre değişir; geçmiş dönemler gelecek dönemi göstermez.
Aynı kadrolara Ön-Yüz Yazılım Geliştirme mezunları da başvurabilir.
ÖSYM mezuniyet alanı 1459
Puanınızı yazın ya da kaydırın; tabanını geçtiğiniz kadrolar maviyle işaretlenir.
| İl | Kurum ve unvan | Kontenjan | Taban | Tavan |
|---|---|---|---|---|
| Ankara | Rekabet Kurumu Başkanlığı, Tekniker | 1 | 93,17 | 93,17 |
| Ankara | Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği, Tekniker | 2 | 89,70 | 90,92 |
| Kırklareli | T.c.devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü, Memur (Hat Bakım Onarım Memuru) | 1 | 89,67 | 89,67 |
| İstanbul | T.c.devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü, Memur (Hat Bakım Onarım Memuru) | 1 | 88,78 | 88,78 |
| Kocaeli | T.c.devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü, Memur (Hat Bakım Onarım Memuru) | 1 | 87,90 | 87,90 |
| Ankara | T.c.devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü, Memur (Hat Bakım Onarım Memuru) | 1 | 87,67 | 87,67 |
| Gaziantep | T.c.devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü, Memur (Hat Bakım Onarım Memuru) | 2 | 86,63 | 87,65 |
| Ankara | T.c.devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü, Memur (Hat Bakım Onarım Memuru) | 1 | 86,28 | 86,28 |
| Niğde | T.c.devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü, Memur (Hat Bakım Onarım Memuru) | 1 | 85,60 | 85,60 |
| İstanbul | T.c.devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü, Memur (Hat Bakım Onarım Memuru) | 1 | 85,44 | 85,44 |
| İstanbul | T.c.devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü, Memur (Hat Bakım Onarım Memuru) | 1 | 85,31 | 85,31 |
1 kontenjan, taban 93,17, tavan 93,17
2 kontenjan, taban 89,70, tavan 90,92
1 kontenjan, taban 89,67, tavan 89,67
1 kontenjan, taban 88,78, tavan 88,78
1 kontenjan, taban 87,90, tavan 87,90
1 kontenjan, taban 87,67, tavan 87,67
2 kontenjan, taban 86,63, tavan 87,65
1 kontenjan, taban 86,28, tavan 86,28
1 kontenjan, taban 85,60, tavan 85,60
1 kontenjan, taban 85,44, tavan 85,44
1 kontenjan, taban 85,31, tavan 85,31
Bu bölüme özel toplam kadro, 65 dönem (KPSS-2014/2 – KPSS-2026/1)
| Yıl | Kadro |
|---|---|
| 2018 | 0 |
| 2019 | 0 |
| 2020 | 0 |
| 2021 | 0 |
| 2022 | 0 |
| 2023 | 0 |
| 2024 | 1 |
| 2025 | 66 |
| 2026 | 13 |
| Dönem | Taban | Tavan |
|---|---|---|
| KPSS-2024/2 | 94,55 | 94,55 |
| KPSS-2025/1 | 88,56 | 99,81 |
| KPSS-2025/2 | 82,92 | 93,88 |
| KPSS-2026/1 | 85,31 | 93,17 |
KPSS-2026/1 döneminde bölüm şartı aramayan, her önlisans mezununun başvurabildiği 22 kadro vardı. KPSS-2026/1 sonuçlarının tamamı
2018'den bu yana 22 dönemde 78 kurum 1.642 kişi aldı (863 kadro yeri; 80 bölüme özel, 1.562 her mezuna açık). Bütün alımlar ve kurum ilanları
Puanınızı geçmiş tabanlarla karşılaştırın
Arka-Yüz Yazılım Geliştirme bölümünü takip edin; kadrolarına ve tabanlarına Ben sayfasından tek dokunuşla dönün.
Takip listeniz bu tarayıcıda tutulur. Giriş yaparsanız hesabınıza taşınır.
Kaynak: ÖSYM tercih kılavuzları ve yerleştirme sonuçları, 65 dönem (KPSS-2014/2 – KPSS-2026/1).
Şu an bu bölümün adının geçtiği, başvurusu açık ilan yok.
Bütün alımlar ve kurum ilanları